Setki udanych realizacji - to nasza gwarancja.

O firmie

Już od 1993 roku zmieniamy ogrody w wyjątkowe miejsca, które mają na każdego niezwykle kojący wpływ. Nawet najbardziej zaniedbany ogród potrafimy przeobrazić w piękne, pachnące miejsce zgodnie z Państwa marzeniami, projektami czy wyobrażeniami. Nasze przeszło 20-letnie doświadczenie gwarantuje najwyższą jakość usług ogrodniczych oraz budowlanych. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z działem oferta.

Możemy pochwalić się licznymi realizacjami, które powstały w ramach naszych własnych projektów, jak również projektów dostarczonych przez Klientów. W galerii podzielone są one na kategorie, serdecznie zapraszamy. Być może będą one dla Państwa inspiracją lub tylko potwierdzą wysoką jakość i staranność wykonania świadczonych przez nas usług ogrodniczych i budowlanych. Siedzibę mamy w miejscowości Grodzisk Mazowiecki, ale dojeżdżamy także do klientów, których ogrody znajdują się w pobliskich okolicach – Podkowa Leśna czy Milanówek.

Największą wartością w firmie Gardenfix są nasi pracownicy. Są to osoby nie tylko doświadczone, odpowiednio przeszkolone i kompetentne, ale przede wszystkim są to prawdziwi fascynaci, którzy swoją pracę traktują zawsze z pasją i prawdziwym zamiłowaniem. Z tego względu wszystkie zlecenia przez nas wykonywane traktowane są niezwykle poważnie oraz realizowane z dbałością o każdy szczegół.

Zawsze dbamy o dobre imię naszej firmy, dlatego terminowość, dokładność oraz wysoka jakość użytych materiałów jest priorytetem w naszej pracy. W realizacji ogrodów posługujemy się narzędziami, sprzętem oraz potrzebnymi materiałami wyłącznie renomowanych marek. Wierzymy, że wysoka jakość jest najważniejsza. W zakres świadczonych usług wchodzą nie tylko prace przy projektowaniu i zakładaniu ogrodów, ale także dalsza pomoc – nawadnianie i pielęgnacja. Zapraszamy do skorzystania z opcji zamówienia ogrodnika na życzenie. Zajmujemy się nie tylko pielęgnacją terenów zielonych, ale zlecić nam mogą Państwo także układanie kostki brukowej czy dowolnej innej nawierzchni. Zawsze chętnie pomożemy przywrócić i zachować piękno Państwa ogrodów.

Jesteśmy grupą profesjonalistów, którzy posiadają zarówno środki, wiedzę, doświadczenie, jak i wiele ciekawych pomysłów, na to, by Państwa ogrody zachwycały oraz były doskonałym miejscem odpoczynku, jak i spotkań towarzyskich.

Zapraszamy Państwa do działu kontakt bądź pozostawienia numeru telefonu, na pewno oddzwonimy i udzielimy szczegółowych informacji na każdy temat – szczegółów naszej oferty, sposobów jej realizacji, stosowanych narzędzi czy naszych możliwości i terminów.

Jesteśmy w tym najlepsi:

Czy wiesz, że...

Biedronki – szczególnie ulubione przez dzieci – są drapieżnikami. Warto mieć je w swoim ogrodzie, ponieważ gustują w mszycach oraz czerwcach, które są częstą zmorą właścicieli ogrodów. Zimują pod ziemią, pod korą lub w budynkach, grupując się setkami, a nawet tysiącami. Zimę przetrwają jednak tylko osobniki dorosłe.

Przed zimą nie wystarczy oczyścić trawnik z liści. Należy również przeprowadzić wertykulację trawnika w celu pozbycia się próchnicy powierzchniowej oraz umożliwienia przepływu powietrza oraz wody. Wertykulacja polega na pionowym cięciu trawy za pomocą specjalnego urządzenia.

Stan gleby można polepszyć poprzez regularne i dokładne podlewanie, użycie glebogryzarki oraz rozrzucenie na glebie kompostu lub wapna. W celu zmaksymalizowania efektu, warto zastosować wszystkie wyżej wymienione zabiegi. Dobry stan gleby = lepszy wzrost roślin oraz lepsza wydajność warzyw i owoców.

Istnieje wiele roślin, które doskonale znoszą suszę. Są to m.in.: konwalia majowa, bodziszek, bergenia sercolistna, paproć, fiołki, pierwiosnki, azalie, kalmie, różanecznik, hortensja, cis pospolity i pośredni. Są to rośliny, które warto umieścić w zacienionych częściach ogrodu.

Nieprawdą jest, że kret nie posiada oczu – jego oczy mają średnicę mniejszą od 1 mm. Pod ziemią kret porusza się bardzo szybko, na powierzchni ziemi jednak jest niezwykle powolny i niezdarny. W czasie snu głośno chrapie, dzięki czemu jest łatwiej go zlokalizować. Zasypia jednak dopiero późnym wieczorem.

Latem gryzą nas komarzyce, które potrzebują naszej krwi do... rozmnażania się. Potrafią wypić nawet trzy razy więcej krwi niż wynosi ich waga. Komar samiec żywi się wyłącznie pyłkiem kwiatowym i dla ludzi jest zupełnie niegroźny. Komary reagują na dźwięki – wiele z nich działa na nie wabiąco.

Doskonałym nawozem są fusy kawy oraz herbaty. Przede wszystkim rozluźniają zbitą ziemię, jak również sprawiają, że gleba trzyma dłużej wodę. Fusy zawierają wiele składników mineralnych, fosforu, potasu, magnezu, miedzi i azotu. Poza tym zapachu kawy nie lubi wiele szkodników.

Ogrody mogą leczyć. Działają uspokajająco, mają charakter antydepresyjny, są pomocne w rehabilitacji osób, mających problem z poruszaniem się, jak również walką z nałogami. Terapeutyczny charakter ogrodów nazywa się hortiterapią lub po prostu ogrodoterapią. To kolejne powody, dla których warto posiadać ogród.

Największym ogrodem botanicznym w Polsce jest Łódzki Ogród Botaniczny, który zajmuje obszar 67 ha. Na tym terenie znajduje się ponad 3500 roślin, które są pogrupowane tematycznie w dziewięciu działach. Ogród powstał w 1929 roku i od tego czasu nieustannie się rozwija.

Bambusy z łatwością mogą przetrwać w naszych ogrodach mroźną zimę (należy jednak wybrać mrozoodporną odmianę). Z tego względu są rośliną, która może zdobić polskie ogrody przez cały rok. Jeśli bambus nie jest przycinany, może rosnąć nawet do kilku metrów wysokości.

Slider

Nasze realizacje zobacz więcej

previous arrow
next arrow
Slider