Setki udanych realizacji - to nasza gwarancja.

O firmie

Już od 1993 roku zmieniamy ogrody w wyjątkowe miejsca, które mają na każdego niezwykle kojący wpływ. Nawet najbardziej zaniedbany ogród potrafimy przeobrazić w piękne, pachnące miejsce zgodnie z Państwa marzeniami, projektami czy wyobrażeniami. Nasze przeszło 20-letnie doświadczenie gwarantuje najwyższą jakość usług ogrodniczych oraz budowlanych. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z działem oferta.

Możemy pochwalić się licznymi realizacjami, które powstały w ramach naszych własnych projektów, jak również projektów dostarczonych przez Klientów. W galerii podzielone są one na kategorie, serdecznie zapraszamy. Być może będą one dla Państwa inspiracją lub tylko potwierdzą wysoką jakość i staranność wykonania świadczonych przez nas usług ogrodniczych i budowlanych. Siedzibę mamy w miejscowości Grodzisk Mazowiecki, ale dojeżdżamy także do klientów, których ogrody znajdują się w pobliskich okolicach – Podkowa Leśna czy Milanówek.

Największą wartością w firmie Gardenfix są nasi pracownicy. Są to osoby nie tylko doświadczone, odpowiednio przeszkolone i kompetentne, ale przede wszystkim są to prawdziwi fascynaci, którzy swoją pracę traktują zawsze z pasją i prawdziwym zamiłowaniem. Z tego względu wszystkie zlecenia przez nas wykonywane traktowane są niezwykle poważnie oraz realizowane z dbałością o każdy szczegół.

Zawsze dbamy o dobre imię naszej firmy, dlatego terminowość, dokładność oraz wysoka jakość użytych materiałów jest priorytetem w naszej pracy. W realizacji ogrodów posługujemy się narzędziami, sprzętem oraz potrzebnymi materiałami wyłącznie renomowanych marek. Wierzymy, że wysoka jakość jest najważniejsza. W zakres świadczonych usług wchodzą nie tylko prace przy projektowaniu i zakładaniu ogrodów, ale także dalsza pomoc – nawadnianie i pielęgnacja. Zapraszamy do skorzystania z opcji zamówienia ogrodnika na życzenie. Zajmujemy się nie tylko pielęgnacją terenów zielonych, ale zlecić nam mogą Państwo także układanie kostki brukowej czy dowolnej innej nawierzchni. Zawsze chętnie pomożemy przywrócić i zachować piękno Państwa ogrodów.

Jesteśmy grupą profesjonalistów, którzy posiadają zarówno środki, wiedzę, doświadczenie, jak i wiele ciekawych pomysłów, na to, by Państwa ogrody zachwycały oraz były doskonałym miejscem odpoczynku, jak i spotkań towarzyskich.

Zapraszamy Państwa do działu kontakt bądź pozostawienia numeru telefonu, na pewno oddzwonimy i udzielimy szczegółowych informacji na każdy temat – szczegółów naszej oferty, sposobów jej realizacji, stosowanych narzędzi czy naszych możliwości i terminów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z realizacjami jak również do kontaktu bezpośredniego który najwięcej powie o naszych możliwościach oraz jakości usług.

Jesteśmy w tym najlepsi:

Czy wiesz, że...

Biedronki

Biedronki – szczególnie ulubione przez dzieci – są drapieżnikami. Warto mieć je w swoim ogrodzie, ponieważ gustują w mszycach oraz czerwcach, które są częstą zmorą właścicieli ogrodów. Zimują pod ziemią, pod korą lub w budynkach, grupując się setkami, a nawet tysiącami. Zimę przetrwają jednak tylko osobniki dorosłe.

slajd 2

Przed zimą nie wystarczy oczyścić trawnik z liści. Należy również przeprowadzić wertykulację trawnika w celu pozbycia się próchnicy powierzchniowej oraz umożliwienia przepływu powietrza oraz wody. Wertykulacja polega na pionowym cięciu trawy za pomocą specjalnego urządzenia.

slajd 3

Stan gleby można polepszyć poprzez regularne i dokładne podlewanie, użycie glebogryzarki oraz rozrzucenie na glebie kompostu lub wapna. W celu zmaksymalizowania efektu, warto zastosować wszystkie wyżej wymienione zabiegi. Dobry stan gleby = lepszy wzrost roślin oraz lepsza wydajność warzyw i owoców.

slajd 4

Istnieje wiele roślin, które doskonale znoszą suszę. Są to m.in.: konwalia majowa, bodziszek, bergenia sercolistna, paproć, fiołki, pierwiosnki, azalie, kalmie, różanecznik, hortensja, cis pospolity i pośredni. Są to rośliny, które warto umieścić w zacienionych częściach ogrodu.

slajd 5

Nieprawdą jest, że kret nie posiada oczu – jego oczy mają średnicę mniejszą od 1 mm. Pod ziemią kret porusza się bardzo szybko, na powierzchni ziemi jednak jest niezwykle powolny i niezdarny. W czasie snu głośno chrapie, dzięki czemu jest łatwiej go zlokalizować. Zasypia jednak dopiero późnym wieczorem.

slajd 6

Latem gryzą nas komarzyce, które potrzebują naszej krwi do... rozmnażania się. Potrafią wypić nawet trzy razy więcej krwi niż wynosi ich waga. Komar samiec żywi się wyłącznie pyłkiem kwiatowym i dla ludzi jest zupełnie niegroźny. Komary reagują na dźwięki – wiele z nich działa na nie wabiąco.

slajd 7

Doskonałym nawozem są fusy kawy oraz herbaty. Przede wszystkim rozluźniają zbitą ziemię, jak również sprawiają, że gleba trzyma dłużej wodę. Fusy zawierają wiele składników mineralnych, fosforu, potasu, magnezu, miedzi i azotu. Poza tym zapachu kawy nie lubi wiele szkodników.

slajd 8

Ogrody mogą leczyć. Działają uspokajająco, mają charakter antydepresyjny, są pomocne w rehabilitacji osób, mających problem z poruszaniem się, jak również walką z nałogami. Terapeutyczny charakter ogrodów nazywa się hortiterapią lub po prostu ogrodoterapią. To kolejne powody, dla których warto posiadać ogród.

slajd 9

Największym ogrodem botanicznym w Polsce jest Łódzki Ogród Botaniczny, który zajmuje obszar 67 ha. Na tym terenie znajduje się ponad 3500 roślin, które są pogrupowane tematycznie w dziewięciu działach. Ogród powstał w 1929 roku i od tego czasu nieustannie się rozwija.

slajd 10

Bambusy z łatwością mogą przetrwać w naszych ogrodach mroźną zimę (należy jednak wybrać mrozoodporną odmianę). Z tego względu są rośliną, która może zdobić polskie ogrody przez cały rok. Jeśli bambus nie jest przycinany, może rosnąć nawet do kilku metrów wysokości.

Nasze realizacje zobacz więcej

20180908_084132
20170807_152653
20170707_120116
20170707_120113
20170707_120118
2013-05-23 10.36.58
2013-05-23 10.36.53
20120601455
previous arrow
next arrow